Vyhledej kam s dětmi

Přírodní zážitkový park Zeměráj

Hodnotit

> Popis

ZEMĚRÁJ je přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí. Objevíte reálnou vesnici z raného středověku obklopenou zahradami a pastvinami, kde si můžete společně s jejími obyvateli vytočit nádobu na hrnčířském kruhu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky. Dále na vás čeká jedinečná kilometr dlouhá stezka naboso, vedená v rozmanitém terénu přes les, louku, skály, balvany, potok, přes šišky, oblázky i jehličí. Její součástí jsou i balanční prvky a zábavné úkoly zaměřené na poznávání české přírody. Připravena je také přírodní krytá herna, dětská herní vesnice, archeologické naleziště, různá bludiště a hřiště, lukostřelnice, fotbalgolf, vodní hrátky, dobrodružné hledání tajemných symbolů, které skrývají záhadu ukrytého pokladu nebo pátrání po Kamenech času. Nechybí ani hospůdka se stylovou nabídkou. Každou sobotu navíc rozšířený program.

> Otevírací doba

V roce 2018 otevřeno i 28. dubna – v květnu, červnu a září o víkendech a státních svátcích od 10.00 do 18.00 hodin – v červenci a srpnu každý den od 9.00 do 19.00 hodin.

> Kontakt

> Komentáře

Super

27.7.2017 19:17

Za nás taky doporučuji - stezka naboso je super, navíc je tam spousta úkolů, kde se poučí i dospělý, pěkná otevřená herna pro případ deště, spousta atrakcí a zážitků. Jedině jídlo nám příliš nechutnalo :-)

super zážitek

31.5.2016 11:18

Už dlouho jsme s dětmi nestrávili takto pěkný den. Středověká vesnička, hledání na archenalezišti, plno úkolů a hlavolamů, cesta za pokladem a hlavně jsme děti nemohli odtrhnout od stezky naboso. Nakonec jsme v Zeměráji byli celý den. Vše pěkně a vkusně udělané.

Hlavní partneři projektu

Přepnout do klasického zobrazení