Vyhledej kam s dětmi

Výstava Jízda v EPO1 vítá programem i nejmenší návštěvníky

Výstava Jízda v EPO1 vítá svým pestrým doprovodným programem také nejmenší návštěvníky

                       

V centru současného umění EPO1 právě probíhá výstava Jízda, která návštěvníky provází uměleckým světem inspirovaným cyklistikou. Obklopeni objekty, obrazy a sochami více než čtyřiceti současných umělců, mohou přímo ve výstavě vytvářet svá díla také děti. Právě pro nejmladší generaci byl připraven speciální doprovodný program, který probíhá po celou dobu výstavy. Ti nejmenší tak mohou až do 3. 11. vykreslovat kousek po kousku obří omalovánkovou stěnu od umělce Davida Mazance nebo stavět svá miniaturní kola, vytvořená firmou Merkur speciálně pro tuto příležitost. V září a v říjnu se mohou děti těšit také na speciální umělecké workshopy.

Kdo by neznal Merkur, který už neuvěřitelných 100 let pomáhá rozvíjet dětskou zručnost, kreativitu a fantazii. Stavebnice z kovových součástek tvoří nedílnou součást výstavy Jízda, firma Merkur totiž pro výstavu vytvořila speciální edici kol, která si mohou děti na místě sestrojit. A nejen ta, merkurové součástky nabízí obrovské množství možností, které si děti mohou užívat přímo v centru výstavy, zatímco rodiče budou sbírat inspiraci mezi uměleckými díly.

Merkur není jediná zábavná část pro dětské publikum. Ve spodní části výstavního prostoru na ně čeká velkoformátová omalovánková stěna pokrytá postavičkami cyklistů a cyklistek, kteří se už těší na to, až je děti vykreslí. Omalovánky vznikly ve spolupráci s malířem Davidem Mazancem, který se řadí k vystavujícím umělcům Jízdy. Děti, které se nebudou chtít omezovat předkreslenou šablonou, si mohou nakreslit i vlastní umělecké dílo.

Všechny tyto atrakce pro nejmenší jsou přichystány po celou dobu výstavy. Kromě toho se však mohou těšit také na speciální workshopy vztahující se k datům. 21. a 22 září a 21. října. Na tyto dny se děti mohou obzvlášť těšit, platforma Sport in Art, která doprovodný program k výstavě připravila, se postará o velkou porci inspirativní zábavy.

Cyklistický svět je fascinující, obzvlášť pak, když se dostane do područí umělecké mysli. A co teprve té dětské! Přijďte s námi objevit svět cyklistického umění a prožít nezapomenutelné chvíle plné zábavy a inspirace na výstavě Jízda v galerii EPO1! Vystavená díla přinášejí pohled na cyklistiku z rozmanitých úhlů a nabízejí inspiraci nejen pro milovníky umění, ale i pro všechny, kteří ocení spojení mezi sportem a tvůrčím vyjádřením. Tato výstava je jedinečnou příležitostí pro rodiny i jednotlivce, aby prozkoumali a hloubku tématu cyklistiky z pohledu talentovaných umělců, jejichž jména rezonují ve světě současného umění..

Více o programu se dozvíte ZDE!

                      

                      

> Komentáře

Partner projektu

Přepnout do klasického zobrazení