Vyhledej kam s dětmi

Do kin vstoupí nová rodinná pohádka Max a Mája: příběh lištiček

Do kin vstoupí nová rodinná pohádka Max a Mája: příběh lištiček.
Kouzelný příběh o životě polárních lišek má premiéru 22. února  

 

Nový rodinný snímek určený malým i velkým dětem a dospělým Max a Mája: Příběh lištiček přenese diváky do unikátního světa polárního prostředí. Sníh, mráz, ale také láska a odvaha jsou hlavními aspekty příběhu inspirovaného událostí, která se doopravdy stala. Hlavní role představují dvě reálné polární lišky a jejich blízké okolí, snímek se natáčel v autentickém srdci přírody - v extrémně mrazivém prostředí severní Kanady. Premiéra snímku Max a Mája: Příběh lištiček proběhne v českých kinech 22. února 2024.

                                   

„Nápad na film Max a Mája: příběh lištiček vznikl asi před pěti lety. Tehdy mě̌ v Kanadě̌ zaujal novinový článek, na kterém byla fotografie malé polární lišky, která uvízla na kusu driftujícího ledovce. Rybáři vyprávěli příběh o tom, jak třesoucí se zvíře objevili a vyzvedli. Aby ji zahřáli, dali ji před vypuštěním do bedny. Když jsem tento příběh četl, přemýšlel jsem, odkud se tato liška vzala, jaký byl její původ a co s ní bude. Podle tohoto příběhu jsem založil svůjíběh,” říká režisér Guillaume Maidatchevsky.

 
Film se natáčel na dalekém kanadském severu, v Yukonu v Dawson City, kde žil americký spisovatel Jack London a kde vzniklo jeho mistrovské dílo Volání lesa. V této oblasti klesají teploty šest měsíců v roce až k minus 40 stupňům a podnebí je tu velmi náročné. „Nejnáročnější bylo natáčescén přímo ve měš. Pro polární lišky je to totiž neznámé prostředí, které je pro ně velmi znepokojivé a nepřátelské. Celé noční natáčení v Dawson City bylo velmi komplikované, protože na lišky působilo mnoho podnětů̊: pach lidí, psů a vlků. Když jsme natáčeli, přel do města vlk a potuloval se kolem a hledal zatoulané psy. Tak jsem přišel na nápad, zařadit do filmu scénu souboje vlků se psy,” říká režisér. Rodinné dobrodružství v srdci přírody má podle něj všechna kouzla, aby potěšilo malé i velké. Natáčení začalo na konci ledna 2023 v extrémně chladných podmínkách, trvalo 15 týdnů a skončilo v červnu 2023.

 

                

                

> Komentáře

Partner projektu

Přepnout do klasického zobrazení