Vyhledej kam s dětmi

Koupaní v okolí Olomouce

Kam si jít zaplavat, osvěžit se i zchladit během letní dní aneb nejlepší koupací místa v okolí města Olomouc. 

      

  1. Koupaliště Bělkovice - Lašťany -> koupaliště se nachází cca 13 km od centra města Olomouc, nabízí dva bazény. Jeden mály pro děti a jeden velký 20 x 50m. Návštěvníci mohou využit víceúčelové hřiště a tenisový kurt s umělým travnatým povrchem. Doporučujeme vyrazit na kole. 
  2. Pískovna Náklo -> dnes už tomuto místu neřekne nikdo jinak než Wake park Náklo. Velká pláž, sousta místa, čistá voda, skvělá atmosféra, plno zábavy a to vše cca 18 km od Olomouce. Vyrezte stojí to za to. 
  3. Jezoro Poděbrady -> znamá také pod názvem Geby, nespíš nejoblíbenější koupací místo v okolí Olomouce. Velké parkoviště, dětské hřiště, skvělé jídlo, sousta místa na plavání i ležení a cyklostezky okolo. Doporučuji vyrazit hned ráno a chytit ten nejlepší opalovací spot, odpoledne je zde někdy úplně plno. 
  4. Plavečák v Olomouci -> přímo v centru Olomouce u "letadla". Venkovní areál s plaveckým bazénem 50 x 20 metrů s maximální hloubkou 3 m, dětský bazén se skluzavkou, parní saunu (v ceně vstupenky), teplovzdušnou (finskou) saunu a masáže. Z atrakcí potom 70-ti metrový tobogán, převýšení 9 metrů, dětský bazén se skluzavkou a hříbkem a whirpool pro 9 osob.
  5. Koupaliště Náměšť na Hané -> nacházející se v areálu  zámeckého lesoparku na západním konci města.  
  6. Lom v Nové Vsi u Litovele -> přírodní koupačka, klid, kamínková pláž, čistá voda, levné parkování, mobilní toaleta a občerstvení. Vše nedaleko Olomlouce. 

Další koupaliště v okolí Olomouce najdete například ve Šterberku, Uničově nebo na koupaliště láká také Litovel, Majetín a Velká Bystřice. 

     

Kromě výšše zmíněných můžete vyrazit do Aquaparku v Olomouci, které má od této sezóny velkou novinky v podobě AKTIVITY PARKU = 3D bludiště, vzduchové trampolínky a soustu další zábavy. Nebo do Centra zdraví v Bohuňovicích, kde mají plavecký bazén s 2 tryskami pro plavání v protiproudu, dětský bazén, 100m tobogán, vířivku pro 12 osob, mělký bazén s atrakcemi (chrliče, hříbek, vířivka), letní terasu s lehátky, saunu, parní komoru, fitcentrum, solárium a masáže. 

  Aktivity park v aquaparku Olomouc     Centrum zdraví Bohuňovice

Ať už vyrazíte kdekoliv, užívejte. 

Karolína :) 

> Komentáře

Partner projektu

Přepnout do klasického zobrazení