Vyhledej kam s dětmi

Vyšehrátky slaví osmnácté narozeniny

Festival pro děti a jejich rodiče se letos opět vrací na pražský Vyšehrad - tentokrát už poosmnácté. Proběhne v termínu od 3. do 5. září 2021 v prostorách Královské akropole. Program bude tradičně sestávat nejen z pohádek pořádajícího Studia Damúza, ale také hostujících souborů Buchty a loutky nebo Holektiv. Chybět nebude ani koncert kapely Bombarďák, workshopy a výtvarné dílny. Vstupenky v prodeji v síti GoOut!

                                      

VyšeHrátky letos znovu prodlouží dětem prázdniny nabitým víkendem, v rámci kterého pořadatel festivalu - Studio Damúza - představí svůj aktuální repertoár. Návštěvníci se mohou těšit na oblíbené tituly jako Superkluk, Řeka, nebo Z tajného deníku Smolíčka Pé.

Na Vyšehrad zavítají také hostující soubory. Se svou novinkou Paleček na festival zavítá legendární soubor Buchty a loutky, chybět nebude ani soubor Holektiv s pohybovým představením Letkyně o létání a prvních aeroplánech. Divadelní program doplní tvorba studentů DAMU, kteří se v rámci svých studií rozhodli zaměřit právě na dětského diváka.

    

“Tvorba studentů uměleckých škol nebývá většinou zaměřená na dětského diváka, přitom se jedná o důležitou diváckou skupinu s velkým potenciálem, které se Damúza dlouhodobě věnuje. I proto jsme se rozhodli letos studenty DAMU na VyšeHrátky pozvat i s jejich původní tvorbou. Pestrost programu je pro nás důležitá, abychom malé diváky dokázali upoutat novinkami,” doplňuje koncepci divadelního programu ředitel festivalu Jakub Philipp.

 

Damúza nabídne v dopoledních hodinách také ochutnávku programu pro nejmenší diváky od 10 měsíců v podobě divadelních představení určených pro batolata, která celoročně prezentuje po celé republice v rámci platformy KUK. V programu se objeví Batosnění, Ptáček a lev, Já, ty a to, nebo inscenace pro děti od dvou let s názvem Řeka, která měla na VyšeHrátkách premiéru v loňském roce.

Program ale samozřejmě nebude jen divadelní - po loňském úspěchu se na festival opět vrací kapela Bombarďák, organizátoři chystají také promítání filmu Ať žijí duchové ve vyšehrátkovském letním kině, interaktivní hřiště a výtvarné dílny pro děti. Součástí festivalu bude i program pro dospělé v podobě debaty na téma Udržitelnost v domácnosti.

 

                                         

„Jelikož se jedná o speciální 18. ročník, chystáme pro návštěvníky několik překvapení, které během léta postupně odtajníme. Kromě samotného festivalu se budeme oslavám věnovat během léta i na našich sociálních sítích. Akce má za sebou dlouhou historii, prošla určitým vývojem a my bychom se rádi s našimi návštěvníky ohlédli zpět a připomněli si starší ročníky VyšeHrátek, abychom si společně zpříjemnili čekání na ročník letošní,” doplňuje k chystanému programu Philipp.

 

Mimo víkendový program bude tradiční součástí festivalu divadelní bojovka pro školní skupiny. Za osmnáctiletou historii festivalu tento specifický formát vystřídal široký okruh témat, jako například Pražské pověsti, České státní svátky, Národní obrození, Trenažér komunismu nebo Chytře a jednoduše: Zpráva o vynálezcích. S ohledem na protiepidemická omezení v loňském roce zůstává letošní téma bojovky stejné, tedy Cesta do středověku. Program pro školní skupiny s pedagogickým doprovodem probíhá ve všední dny od 6. do 14. září.


> Komentáře

Partner projektu

Přepnout do klasického zobrazení