Vyhledej kam s dětmi

Před deštěm za krápníky jeskyně Balcarka

 

Dnešek venkovním výletům opravdu nepřál, a tak jsme se s dětmi rozhodli před deštěm ukrýt do jeskyně Balcarka, která se nachází v obci Ostrov u Macochy. 

U pokladen je bezplatné parkoviště a občerstvení/bufet (pouze v sezóně). Po zakoupení vstupenek se musí vystoupat pár schodů ke vstupu do jeskyně, odkud prohlídka začíná.  

V jeskyni bylo příjemně, myslím že snad i o něco tepleji než venku. S dětmi jsme zatím vždy chodili pouze po menších nekomerčních jeskyních, které se dají prozkoumat s čelovkami a tak pro ně výlet do velké jeskyně byl novým zážitkem. Prohlídka trvá hodinu, stoupáním dolů i nahoru se jde 330 schodů, celkově cca 700 metrů a není to nic náročného, 4 letá dcera to zvládla sama v pohodě, menšího jsme poponášeli v náručí či na zádech, jak stropy dovolily. 

Děcka měly oči navrch hlavy.  S dcerou jsme fantazírovaly, co nám jednotlivé krápníky připomínají a největší zábava bylo hledat a počítat netopýry, kterých je po cestě požehnaně. 

Prohlídka je v jednom místě doplněna světelnými efekty s hudbou, díky které si můžete vychutnat krásnou akustiku, kterou jeskyně nabízí. 

Nechybí ani jezírko, do kterého si můžete hodit penízek s přáním či "krápník Černoušek", na který si, jako na jediný, můžete sáhnout a opět si něco přát. 

Na konci prohlídky je mini expozice představující jeskyni Balcarku jako jeskyni lovců sobů a koní, zimoviště medvědic jeskynního medvěda a jeskyni medvíďat. Ta je doplněna krátkým 6-ti minutovým promítáním filmu o tom, jak lovci lovili. 

 

 

Pro KAMSDĚTMI.COM zpracovala Vendula Kolaříková

> Komentáře

Partner projektu

Přepnout do klasického zobrazení